HACCP GMP/GHP Pierogarnia

HACCP GMP/GHP Pierogarnia

Dokumentacja zawiera: Księgę HACCP według Codex Alimentarius + GMP/GHP (Dobra Praktyka Produkcyjna, Dobra Praktyka Higieniczna) + Mycie i Dezynfekcję Zakładu + Ochronę przed szkodnikami (gryzoniami owadami)

Przykładowe MENU: HACCP GMP/GHP Pierogarnia

Wyroby garmażeryjne, pierogi, krokiety, kopytka, placki ziemniaczane, kluski śląskie, kotlety, gołąbki, naleśniki.

  1. Grupa – Potrawy przygotowywane w oparciu o półprodukty:
    • Zupy wywary sosy: Podstawą wszystkich zup jest wywar mięsno-warzywny. Nastawianie wywaru mięsno-warzywnego gotowani około 2 godz. Do gotowego wywaru dodajemy inne składniki w zależności od rodzaju zupy. Doprawianie zupy.
    • Sos pomidorowy: Wywar z gołąbków przelać do innego garnka. Dodać przecier pomidorowy oraz mąkę rozmieszaną wcześniej z kilkoma łyżkami zimnej wody. Zagotować, doprawić solą, pieprzem, suszonym oregano, tymiankiem i papryką. Gotować przez 10 minut bez przykrycia.

Sos pieczarkowy: Dostarczyć produkty: pieczarki, cebula, czosnek, pieczarki pokroić na desce wraz z cebulką i czosnkiem, podsmażyć na oleju doprawić solą i pieprzem, następnie przerzucić składniki z patelni do garnka zalać wodą zagotować, dodać kostkę rosołową, zagęścić sos mąką i śmietaną. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Sos grzybowy: Dostarczyć produkty: suszone grzyby, cebula, czosnek, cebulę i czosnek pokroić na desce, grzyby namoczyć w ciepłej wodzie odstawić za około 20 minut, następnie pokroić i podsmażyć na oleju doprawić solą i pieprzem, następnie przerzucić składniki z patelni do garnka zalać wodą zagotować, dodać kostkę rosołową, zagęścić sos mąką i śmietaną. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

  • Potrawy mięsne: HACCP GMP/GHP dla Pierogarni

Kotlety schabowe, kotlety z piersi z kurczaka, kotlety mielone, gołąbki.

Księga nr., 04,10 „Zamów Dokumentację Online”

Kotlet schabowy: Dostawa mięsa, mycie, porcjowanie mięsa, rozbijanie i przyprawianie schabu, panierowanie 3 stopniowe (mąka-jajko-bułka tarta), smażenie kotletów do zrumienienia się panierki na wolnym ogniu. Przechowywanie w ladzie chłodniczej( lodówka),  wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Kotlet z piersi kurczaka: Dostawa mięsa, mycie, porcjowanie mięsa, rozbijanie i przyprawianie schabu, panierowanie 3 stopniowe (mąka-jajko-bułka tarta), smażenie kotletów do zrumienienia się panierki na wolnym ogniu. Przechowywanie w ladzie chłodniczej( lodówka), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Kotlet mielony: Dostarczenie produktów (mięso mielone), doprawienie mięsa solą, pieprzem, dodanie pokrojonej cebulki w kostkę, dodanie jajka, dodanie wyciśniętej bułki (wcześniej zalanej wodą bądź mlekiem), wymieszanie wszystkich składników w misce za pomocą łyżki, formowanie kotletów, obtaczanie w buce tartej, smażenie kotletów do zarumienienia się panierki na wolnym ogniu. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Gołąbki: Dostarczenie produktów (mięso mielone) doprawienie mięsa solą, pieprzem, dodanie pokrojonej cebulki w kostkę, dodać wcześniej ugotowany ryż, wymieszać wszystkie składniki za pomocą łyżki w misce, formowanie podłużnych kotletów za pomocą rąk, z kapusty wyciąć głąb, ugotować kapustę, następnie kotlety uformowane kłaść do liścia kapusty, zawijać jak krokiety (najpierw założyć liść na mięso z jednej strony, później złożyć boki do środka, następnie zwinąć jak najciaśniej do końca pozostałą część liścia), Dno dużego i najlepiej szerokiego garnka wyłożyć kilkoma liśćmi kapusty (np. takimi, które się porwały). Na wierzchu ułożyć gołąbki łączeniem do dołu. Zagotować bulion w innym garnku i zalać nim gołąbki. Postawić na gazie, przykryć i gotować przez około 45 – 60 minut aż kapusta będzie miękka. Wywar z gołąbków przelać do innego garnka. Dodać przecier pomidorowy oraz mąkę rozmieszaną wcześniej z kilkoma łyżkami zimnej wody. Zagotować, doprawić solą, pieprzem, suszonym oregano, tymiankiem i papryką. Gotować przez 10 minut bez przykrycia. Wywar z gołąbków przelać do innego garnka. Dodać przecier pomidorowy oraz mąkę rozmieszaną wcześniej z kilkoma łyżkami zimnej wody. Zagotować, doprawić solą, pieprzem, suszonym oregano, tymiankiem i papryką. Gotować przez 10 minut bez przykrycia.

Jeśli dodajemy śmietanę należy rozprowadzać ją stopniowo z sosem, dodając go po łyżce do śmietany jednocześnie mieszając. Przelać do garnka z gołąbkami i gotować całość przez kilka minut na małym ogniu, od czasu do czasu potrząsnąć garnkiem aby sos równomiernie się rozprowadził.

  • Potrawy mieszane: Pierogi z mięsem HACCP GMP/GHP dla Gastronomii Pierogarnia

Krótki opis procesu produkcji: Dostarczenie produktów, ugotowanie mięsa wraz z warzywami, zmielenie mięsa i warzyw za pomocą maszynki do mielenia mięsa, doprawienie farszu do smaku solą, pieprzem i wywarem z bulionu. Przygotowanie ciasta na pierogi łączenie ich razem w misce ciepła woda, mąka, sól, jajko, wyrabianie ciasta, zarabianie na stolnicy ciasta, wałkowanie, formowanie pierogów z farszem, gotowanie od wrzącej osolonej wodzi. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Potrawy bezmięsne: Pierogi na słodko z owocami (truskawki, jagody, borówki)

Krótki opis swojej produkcji: Dostarczenie owoców mrożonych, rozmrożenie ich doprawienie do smaku cukrem i cynamonem, wymieszanie za pomocą łyżki. Przygotowanie ciasta na pierogi, łączenie ich razem w misce ciepła woda, mąka, sól, jajko, wyrabianie ciasta, zarabianie na stolnicy ciasta, wałkowanie, formowanie pierogów z farszem, gotowanie od wrzącej osolonej wodzi. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Racuchy z jabłkami: Dostarczenie produktów: jabłka, mleko, cukier, cukier waniliowy, proszek do pieczenia, mąka, do miski wsypujemy mąkę, cukier, cukier waniliowy, dodajemy jajko, 1 łyżeczkę proszku do pieczenia, wlewamy mleka, wszystko za pomocą łyżki mieszamy, następnie wcześniej pokrojone jabłka w cienkie ćwiartki dodajemy do naszego ciasta razem mieszamy, na rozgrzanym oleju smażymy na złocisty kolor. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Placki ziemniaczane: Dostarczanie produktów: ziemniaki, cebula, czosnek, przyprawy, olej do smażenia, ziemniaki starkować na tarce, wraz z cebulą i czosnkiem, doprawić do smaku wegetą, solą, pieprzem i majerankiem, wymieszać wszystkie składniki znajdujące się w misce za pomocą łyżki, na patelni rozgrzać olej, smażyć do uzyskania złocistego koloru. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Kopytka: Dostarczenie produktów: ziemniaki, jajko, mąka. Ugotowane ziemniaki rozgnieść dodać jajko, sól, wymieszać w misce za pomocą łyżki, ciasto przenieść na stolnicę wyrobić w rękach, następnie pokroić na kawałki, do wrzącej osolonej wody wrzucać partiami, po ugotowaniu zahartować. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

  • Zimne potrawy: Sałatka warzywna: Dostawa produktów, krojenie ich, doprawienie do smaku solą, pieprzem, dodanie majonezu, wymieszanie za pomocą łyżki w misce. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.
  • Surówki, warzywa owoce: Surówka z marchwi: Dostawa produktów, umycie jabłek i marchwi, rozdrabnianie za pomocą tarki jabłka i marchwi, skropienie jabłka sokiem z cytryny, doprawienie do smaku solą i pieprzem, wymieszanie składników za pomocą łyżki. Surówka z buraczków: Dostawa produktów, starkowanie na tarce, doprawienie solą i pieprzem, dodanie octu i cukru do smaku, wymieszanie za pomocą łyżki. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Surówka z białej kapusty i marchewki: Dostawa produktów, na desce pokroić drobno kapustę biało, za pomocą tarki zetrzeć marchewkę, wymieszać w misce wszystkie składniki razem, doprawić do smaku, solą, pieprzem dodać majonezu i śmietany, za pomocą łyżki wymieszać wszystko dokładnie. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Prawidłowo opracowana dokumentacja musi odzwierciedlać rzeczywistość. Każdy zakład jest indywidualny i specyficzny. HACCP GMP/GHP dla Gastronomii Pierogarnia

Wprowadzono innowacyjne rozwiązania tak, aby osoba odpowiedzialna za prowadzenie dokumentacji miała jak najmniej pracy przy wypełnianiu (ma 1 punkt krytyczny CCP1)

Dokumentacja ta była kontrolowana przez SANEPID i była bardzo dobrze oceniana, a nawet polecana dla innych.

Można też złożyć zamówienie na indywidualne opracowanie Księgi HACCP GMP/GHP. W takim przypadku wysyłam dokument do wypełnienia, Państwo w tym dokumencie opisuje swój zakład, wymienia potrawy i odsyła do mnie. Księga będzie przygotowana w porozumieniu z Państwem, wysyłam 2 / 3 dni po złożeniu zamówienia na e-maila podanego w zamówieniu. HACCP GMP/GHP Pierogarnia

Proszę zadzwonić do mnie pod nr. telefonu 690 664 002 lub wysłać e-maila: HACCP.dokumenty@wp.pl
Przykładowy spis treści Księgi HACCP GMP/GHP

Więcej na stronie haccp-gastronomia.pl

 

Zobacz wszystkie → Recenzje wystawione do zakupionej dokumentacji.

……………………………………………………………….

HACCP

Rated 5 out of 5
08/03/2021

ok Polecam

Avatar for Ala
Ala

……………………………………………………………….

Opinie wystawione przez osoby, które zamówiły i otrzymały dokumentację.

5
Rated 5 out of 5
5 out of 5 stars (based on 8 reviews)
5 star100%
4 star0%
3 star0%
2 star0%
1 star0%

……………………………………………………………….

Wystaw własną opinię.

Twoja recenzja

Księga, HACCP, GHP/GMP, GHP, GMP, Dokumentacja, System, wzór, co to jest, dla ciebie, 7 zasad, dla ciebie, pdf, Karty kontroli,

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.