HACCP GMP/GHP Pierogarnia

HACCP GMP/GHP Pierogarnia

Kompletna dokumentacja opracowana pod wymagania Sanepidu, do kupienia On-Line. Jedna cena dla wszystkich opracowań, sprawdź na pasku bocznym. Szukając wpisz Księga nr., 25.02.21 Zakład zajmuje się przygotowaniem potraw w oparciu o półprodukty. Serwis dań do konsumpcji na miejscu oraz na wynos.

Dokumentacja zawiera: Księgę HACCP według Codex Alimentarius + GMP/GHP (Dobra Praktyka Produkcyjna, Dobra Praktyka Higieniczna) + Mycie i Dezynfekcję Zakładu + Ochronę przed szkodnikami (gryzoniami owadami)

HACCP GMP/GHP dla Gastronomii Pierogarnia

Przykładowe MENU: HACCP GMP/GHP dla Gastronomii Pierogarnia

Wyroby garmażeryjne, pierogi, krokiety, kopytka, placki ziemniaczane, kluski śląskie, kotlety, gołąbki, naleśniki. HACCP GMP/GHP Pierogarnia

  1. Grupa – Potrawy przygotowywane w oparciu o półprodukty:
    • Zupy wywary sosy: Podstawą wszystkich zup jest wywar mięsno-warzywny. Nastawianie wywaru mięsno-warzywnego gotowani około 2 godz. Do gotowego wywaru dodajemy inne składniki w zależności od rodzaju zupy. Doprawianie zupy.
    • Sos pomidorowy: Wywar z gołąbków przelać do innego garnka. Dodać przecier pomidorowy oraz mąkę rozmieszaną wcześniej z kilkoma łyżkami zimnej wody. Zagotować, doprawić solą, pieprzem, suszonym oregano, tymiankiem i papryką. Gotować przez 10 minut bez przykrycia.

Sos pieczarkowy: Dostarczyć produkty: pieczarki, cebula, czosnek, pieczarki pokroić na desce wraz z cebulką i czosnkiem, podsmażyć na oleju doprawić solą i pieprzem, następnie przerzucić składniki z patelni do garnka zalać wodą zagotować, dodać kostkę rosołową, zagęścić sos mąką i śmietaną. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Sos grzybowy: Dostarczyć produkty: suszone grzyby, cebula, czosnek, cebulę i czosnek pokroić na desce, grzyby namoczyć w ciepłej wodzie odstawić za około 20 minut, następnie pokroić i podsmażyć na oleju doprawić solą i pieprzem, następnie przerzucić składniki z patelni do garnka zalać wodą zagotować, dodać kostkę rosołową, zagęścić sos mąką i śmietaną. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

  • Potrawy mieszane: HACCP GMP/GHP dla Gastronomii Pierogarnia

Gołąbki: Dostarczenie produktów (mięso mielone) doprawienie mięsa solą, pieprzem, dodanie pokrojonej cebulki w kostkę, dodać wcześniej ugotowany ryż, wymieszać wszystkie składniki za pomocą łyżki w misce, formowanie podłużnych kotletów za pomocą rąk, z kapusty wyciąć głąb, ugotować kapustę, następnie kotlety uformowane kłaść do liścia kapusty, zawijać jak krokiety (najpierw założyć liść na mięso z jednej strony, później złożyć boki do środka, następnie zwinąć jak najciaśniej do końca pozostałą część liścia), Dno dużego i najlepiej szerokiego garnka wyłożyć kilkoma liśćmi kapusty (np. takimi, które się porwały). Na wierzchu ułożyć gołąbki łączeniem do dołu. Zagotować bulion w innym garnku i zalać nim gołąbki. Postawić na gazie, przykryć i gotować przez około 45 – 60 minut aż kapusta będzie miękka.

Wywar z gołąbków przelać do innego garnka. Dodać przecier pomidorowy oraz mąkę rozmieszaną wcześniej z kilkoma łyżkami zimnej wody. Zagotować, doprawić solą, pieprzem, suszonym oregano, tymiankiem i papryką. Gotować przez 10 minut bez przykrycia. Wywar z gołąbków przelać do innego garnka. Dodać przecier pomidorowy oraz mąkę rozmieszaną wcześniej z kilkoma łyżkami zimnej wody. Zagotować, doprawić solą, pieprzem, suszonym oregano, tymiankiem i papryką. Gotować przez 10 minut bez przykrycia.

Jeśli dodajemy śmietanę należy rozprowadzać ją stopniowo z sosem, dodając go po łyżce do śmietany jednocześnie mieszając. Przelać do garnka z gołąbkami i gotować całość przez kilka minut na małym ogniu, od czasu do czasu potrząsnąć garnkiem aby sos równomiernie się rozprowadził.

  • Pierogi z mięsem HACCP GMP/GHP Pierogarnia

Krótki opis procesu produkcji: Dostarczenie produktów, ugotowanie mięsa wraz z warzywami, zmielenie mięsa i warzyw za pomocą maszynki do mielenia mięsa, doprawienie farszu do smaku solą, pieprzem i wywarem z bulionu. Przygotowanie ciasta na pierogi łączenie ich razem w misce ciepła woda, mąka, sól, jajko, wyrabianie ciasta, zarabianie na stolnicy ciasta, wałkowanie, formowanie pierogów z farszem, gotowanie od wrzącej osolonej wodzi. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Potrawy bezmięsne: Pierogi na słodko z owocami (truskawki, jagody, borówki)

Krótki opis swojej produkcji: Dostarczenie owoców mrożonych, rozmrożenie ich doprawienie do smaku cukrem i cynamonem, wymieszanie za pomocą łyżki. Przygotowanie ciasta na pierogi, łączenie ich razem w misce ciepła woda, mąka, sól, jajko, wyrabianie ciasta, zarabianie na stolnicy ciasta, wałkowanie, formowanie pierogów z farszem, gotowanie od wrzącej osolonej wodzi. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Racuchy z jabłkami: Dostarczenie produktów: jabłka, mleko, cukier, cukier waniliowy, proszek do pieczenia, mąka, do miski wsypujemy mąkę, cukier, cukier waniliowy, dodajemy jajko, 1 łyżeczkę proszku do pieczenia, wlewamy mleka, wszystko za pomocą łyżki mieszamy, następnie wcześniej pokrojone jabłka w cienkie ćwiartki dodajemy do naszego ciasta razem mieszamy, na rozgrzanym oleju smażymy na złocisty kolor. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Placki ziemniaczane: Dostarczanie produktów: ziemniaki, cebula, czosnek, przyprawy, olej do smażenia, ziemniaki starkować na tarce, wraz z cebulą i czosnkiem, doprawić do smaku wegetą, solą, pieprzem i majerankiem, wymieszać wszystkie składniki znajdujące się w misce za pomocą łyżki, na patelni rozgrzać olej, smażyć do uzyskania złocistego koloru. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Kopytka: Dostarczenie produktów: ziemniaki, jajko, mąka. Ugotowane ziemniaki rozgnieść dodać jajko, sól, wymieszać w misce za pomocą łyżki, ciasto przenieść na stolnicę wyrobić w rękach, następnie pokroić na kawałki, do wrzącej osolonej wody wrzucać partiami, po ugotowaniu zahartować. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

  • Zimne potrawy: Sałatka warzywna: Dostawa produktów, krojenie ich, doprawienie do smaku solą, pieprzem, dodanie majonezu, wymieszanie za pomocą łyżki w misce. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.
  • Surówki, warzywa owoce: Surówka z marchwi: Dostawa produktów, umycie jabłek i marchwi, rozdrabnianie za pomocą tarki jabłka i marchwi, skropienie jabłka sokiem z cytryny, doprawienie do smaku solą i pieprzem, wymieszanie składników za pomocą łyżki. Surówka z buraczków: Dostawa produktów, starkowanie na tarce, doprawienie solą i pieprzem, dodanie octu i cukru do smaku, wymieszanie za pomocą łyżki. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Surówka z białej kapusty i marchewki: Dostawa produktów, na desce pokroić drobno kapustę biało, za pomocą tarki zetrzeć marchewkę, wymieszać w misce wszystkie składniki razem, doprawić do smaku, solą, pieprzem dodać majonezu i śmietany, za pomocą łyżki wymieszać wszystko dokładnie. Przechowywanie w ladzie chłodniczej (lodówce), wydawanie na talerzykach jednorazowych, bądź w opakowaniu termicznym.

Prawidłowo opracowana dokumentacja musi odzwierciedlać rzeczywistość, dlatego moją dokumentacją po zamówieniu otrzymasz w formie Word, aby samemu dostosować w swoim zakładzie. W dokumentacji należy wpisać: nazwę i adres zakładu, NIP, Regon, kto jest właścicielem. Należy obejrzeć plik wideo MP4 umieszczony na mojej stronie Uzupełnienie dokumentacji po zakupie Dodatkowo wysyłam instrukcję na co należy zwrócić uwagę.

Każdy zakład jest indywidualny i specyficzny.

Wprowadzono innowacyjne rozwiązania tak, aby osoba odpowiedzialna za prowadzenie dokumentacji miała jak najmniej pracy przy wypełnianiu (ma 1 punkt krytyczny CCP1)

Dokumentacja ta była kontrolowana przez SANEPID i była bardzo dobrze oceniana, a nawet polecana dla innych.

Można też złożyć zamówienie na indywidualne opracowanie Księgi HACCP GMP/GHP.

Proszę zadzwonić do mnie pod nr. telefonu 690 664 002 lub wysłać e-maila: HACCP.dokumenty@wp.pl
W takim przypadku wysyłam dokument do wypełnienia, Państwo w tym dokumencie opisuje swój zakład, wymienia potrawy i odsyła do mnie.

Księga będzie przygotowana w porozumieniu z Państwem, wysyłam 2 / 3 dni po złożeniu zamówienia na e-maila podanego w zamówieniu.

Powrót do strony głównej HACCP od Mietka

Więcej mojej dokumentacji na drugiej stronie https://haccp-dokumenty.pl

Przykładowy spis treści Księgi HACCP GMP/GHP

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Leave a Reply